To nie był jeszcze Jego czas...Pogrążeni w głębokim żalu zawiadamiamy o nagłej śmierci naszego Współpracownika, Kolegi i Przyjaciela, dr inż. Franciszka Binczyka. To niepowetowana strata dla naszego zespołu i całej społeczności akademickiej.

Franek, bo tak go przecież wszyscy nazywaliśmy, zmarł w sobotę 8 sierpnia w wieku 35 lat. Pomimo swojego młodego wieku był cenionym naukowcem, wybitnym specjalistą z zakresu uczenia maszynowego i metod przetwarzania obrazów medycznych. Autor szeregu publikacji i prezentacji konferencyjnych, członek wielu krajowych i międzynarodowych zespołów badawczych. Znakomity dydaktyk, niezwykle lubiany przez studentów, zaangażowany w prace kół naukowych i organizacji studenckich.

Odszedł od nas wspaniały nauczyciel, pasjonat nauki, ale przede wszystkim szlachetny człowiek, zawsze gotowy do niesienia pomocy i wsparcia innym.

Nie ma słów by opisać i żal i smutek jaki w tej chwili czujemy.

Dodano: 2020-08-10

dr hab. inż. Marek Szczepański nowym samodzielnym pracownikiem naukowym KatedryJest nam niezmiernie miło poinformować, że Uchwałą nr 45/2020 Rady Dyscypliny Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika Panu doktorowi Markowi Szczepańskiemu został nadany stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno- technicznych. Postępowanie habilitacyjne zostało przeprowadzone w oparciu o przedstawione osiągnięcie naukowe zatytułowane: "Zaawansowane techniki filtracji oraz sekwencji wideo z wykorzystaniem ścieżek cyfrowych".
Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej!

Dodano: 2020-07-31

Konkurs Progres3Jest nam miło poinformować, że doktorantka naszej Katedry, mgr inż. Aleksandra Suwalska, została laureatką konkursu "The best PROGRES3 Master Thesis Award 2019" na najlepszą pracę magisterską obronioną w 2019 roku pt. "Automated Detection of Cerebral Microbleeds on MR Images".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dodano: 2020-07-30

ECR 2020W dniach 15-19 lipca odbył się zdalnie Europejski Kongres Radiologiczny (ECR 2020) organizowany przez Europejskie społeczeństwo Radiologów ESR. Kongres jest największą medyczną konferencją w Europie dla wielu rodzajów specjalistów z takich dziedzin jak radiologia, radiografia czy fizyka, ale oczywiście i wielu więcej dziedzin nauki. Doktorantka z naszej katedry Kinga Leszczorz wraz z Wojciechem Dudzikiem zaprezentowała swój plakat pod tytułem “Quantification of differences in brain tumor detection on multimodal MRI using deep neural network”.
Materiał konferencyjny został udostępniony na stronie: https://epos.myesr.org/poster/esr/ecr2020/C-13994.
Zapraszamy do zapoznania się z plakatem.

Dodano: 2020-07-19

Warsztaty AntyCOVIDW dniach 22-23. czerwca 2020 odbyła się konferencja "Warsztaty Anty-COVID-2020" organizowane przez Polską Akademię Nauk. Członkowie naszej katedry uczestniczyli w aż trzech projektach prezentowanych podczas konferencji przez ich koordynatorów:
prof. Joanna Polańska: "Sztuczna inteligencja w czasach pandemii – Czy możemy pomóc?"
dr hab. inż. Aleksandra Gruca: "DECODE - zastosowanie analizy statystycznej oraz metod maszynowego uczenia w celu opisu pacjentów chorych na COVID-19 oraz predykcji prawdopodobieństwa wystąpienia choroby COVID-19 na bazie prostych cech klinicznych."
dr inż. Anna Papież: "CORNELIA - System zbierania ankiet dotyczących zaburzeń poznawczych powiązanych z COVID-19"
Materiały konferencyjne zostały udostępnione na stronie: http://antycovid.ipipan.waw.pl/program.html
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami.

Dodano: 2020-06-23

   1   2   3   4   5